niedziela, 15 listopada 2015

KARMA Canivera Adult Combat Dog All Breeds High Activity 15 kg

      Dzięki redaktor naczelnej gazety Dog&Sport miałyśmy okazję przetestować karmę Canivery dla psów o wysokiej aktywności. Nigdy wcześniej nie karmiłam Tayli tego typu karmą ze względu na obawy przybrania na wadze. Do tej karmy podeszłam w bardzo rozważny sposób, przede wszystkim ze względu na jej opis oraz skład: "Karma bogata w kurczaka, dla dorosłych psów aktywnych oraz suk szczennych i karmiących. Mając na uwadze specyficzne potrzeby psów jako ewolucyjnie ukształtowanych mięsożerców, głównym składnikiem karm Canivera jest mięso. Wykorzystywane w procesie produkcyjnym jagnięcina oraz kurczak są stosowane również do produkcji żywności ludzi. Naturalne składniki wykorzystywane w karmach wpływają na ich wysoką smakowitość i aromatyczny zapach. Karma zbilansowana i pełnowartościowa, co oznacza, że zaspokajają podstawowe potrzeby żywieniowe organizmu psa. Przy stosowaniu karm zgodnie z zalecanymi dawkami, nie jest konieczna dodatkowa suplementacja." Początek formularza
CANIVERA Adult combat dog all breeds (high activity)Dół formularza

%
Białko surowe
32,0
Tłuszcz i oleje tłuszczowe
21,0
Włókno surowe
2,5
Popiół surowy
7,5
Wilgotność
9,0


 1kg karmy to ok. 4130kcal

Karma w swoim składzie zawiera dodatki siarczanu chondroityny i glukozaminy, dzięki temu mamy zapewnioną ochronę stawów naszego psa. Nie zawiera ona sztucznych barwników, środków aromatyzujących ani konserwantów. Dawkowanie:Combat Dog
Weight of the Adult Dog
Grams per day
10-20 kg
120 - 210g
20-30 kg
210 - 300g
30 - 40 kg
300 - 380g
40 - 60kg
380 - 500g
> 60kg
500-700g

Według powyższego zalecenia odstawiłyśmy dodatkową suplementację oraz musiałam dokładnie wyliczyć dawkę dzienną, ponieważ gdy szłyśmy na trening dochodziły do tego jeszcze jakieś smaki treningowe. Jako, że bardzo nie lubię przekarmiać swojego psa i nie chcę do tego doprowadzać, musiałam wyliczyć dwie dawki: dawka na dzień bez treningu i dawka na dzień z treningiem. Ta pierwsza wynosi ok. 210g (wg. zalecenia producenta), ta druga, w zależności od intensywności treningu oraz rodzaju podawanej nagrody, ok. 100-150g. Czasami też karma stawała się sama w sobie nagrodą.

Na worku widnieje duży napis: "Combat Dog formula". O co właściwie w nim chodzi? Bo jakby tłumaczyć dosłownie to: "Formuła dla walecznego psa". A producent opisuje to tak: " Karma przeznaczona dla wszystkich psów żyjących w mieście lub w szczególny sposób narażonych na zanieczyszczenia środowiska. Dodatek montmorylonitu zapewnia regularne oczyszczanie organizmu z nagromadzonych metali ciężkich, toksyn i bakterii patogennych. Wysoki poziom antyoksydantów wspomaga układ odpornościowy oraz wiąże wolne rodniki, dzięki czemu zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów." Bardzo zachęcający opis, prawda? Niestety nie nam to oceniać, to nasz pierwszy worek i myślę, że nieostatni. Kiedyś już miałyśmy okazję testować Caniverę tyle, że inny jej wariant. Karmy te charakteryzują się swoistym, intensywnym zapachem. Hihg Activity pachnie dość słodkawo i co ważne nie odrzuca przy otwieraniu pojemnika. 
Producent zaleca aby przechodzić na karmę stopniowo przez 4-6dni. 
Oczywiście stosowałyśmy się zaleceń i wszystko odbyło się tak jakby Tayla od zawsze jadła tę karmę. 

Wielkość granulek:Karma jest doskonale zbilansowana. Jednak na dużą zawartość białka powinniśmy ściśle trzymać się zaleceń producenta odnośnie dawkowania. Szczególnie jeśli tak jak ja mamy psa ze skłonnością do tycia i nieposkromionym apetytem. 


Tayla caniverę je zawsze bardzo chętnie. Dzięki niezbyt wielkim granulkom wydaje nam się, że w misce jest nie co więcej karmy. W przypadku mojego psa to ważne, ponieważ w przypadku dużych granulek je posiłek bardzo pospiesznie. Tutaj spożywanie odbywa się na spokojnie. 

Cena 15kg worka karmy to ok. 180zł. Przy dawkowaniu 210g/dzień powinno wystarczyć nam karmy na ok. 70dni, czyli dzienny koszt karmienia psa wynosi ok. 2,60zł,a tygodniowy 18,20zł. Bardzo dobra cena jak na karmę takiej jakości. 


Skład
Suszony kurczak (28%), dehydratyzowane białka zwierzęce, pszenica, tłuszcz zwierzęcy, kukurydza, ryż, pulpa buraczana, hydrolizowana wątróbka z kurczaka, chlorek sodu, rafinowany olej rybny (źródło kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6), fruktooligosacharydy, mannooligosacharydy, mieszanka ekstraktów z rozmarynu, winorośli, kurkumy, cytrusów, goździkowca (jako silne źródło antyoksydantów), montmorylonit.2 komentarze:

  1. Szkoda,ze ma pszenice w skladzie....takto recenzja zachęcająca !

    OdpowiedzUsuń
  2. Pszenica, kukurydza i ryż… chyba w tej cenie można kupić coś lepszego.

    OdpowiedzUsuń